İçerikle Pazarlamada Yapılan En Büyük Hataları, 30 Uzman Anlatıyor!

Her sektörde profesyoneller diğer çalışmaları takip ederek eleştirir ve öneriler üretirler. Genellikle bu analiz sizi iki sonuçtan birine götürür: daha iyi ne yapabileceğinize dair bilgi verir ya da daha iyisini yaptığınız için sizi rahatlatır. İçerik pazarlama sektörü içindeki uzmanlardan bazıları, içeriğinizi pazarlarken yapılan hataları anlatarak neleri tercih etmeniz konusunda çeşitli önerilerde bulunuyor. Neleri iyi yaptığınızı… Read More »

İçerik Pazarlama Üzerine En Çok Sorulan 25 Soruya Nasıl Cevap Verilir?

İçerik pazarlama ile ilgili yöneticileriniz ya da müşterilerinizin kolay veya zor bir takım sorularına maruz kalırsınız. Maruz kaldığınız bu sorulara verebilecek cevaplar ararsınız, işte burada bu sorunların yanıtlarını bulabilirsiniz. Aşağıda karşı karşıya kalabileceğiniz 25 soruyu ve bunlara verebileceğiniz yanıtları bulabilirsiniz. Bunu Yapmalı mıyız? Sıklıkla müşteriler “Bunu yapabilir miyiz” derler. Yeni olan her şey heyecan vericidir.… Read More »

Meta İçeriği Nedir? Meta İçeriği Nasıl Yazılır?

E-ticaret siteniz üzerinde SEO çalışmaları yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken araçlardan bir tanesi de meta açıklamalarıdır. Web sitesinde ki her sayfa üzerinde bulundurması gereken meta açıklamaları, eğer web sitenizde ki sayfalarda olmaz ise arama motorlarında ki sayfa sıralamalarınız ile beraber sayfanızın ziyaretçi sayısını da azaltacaktır. Bu rehberimizde size öncelikle meta içeriği nedir? Nasıl yazılır? Yazarken… Read More »

Her İçerik Pazarlamacısının Kullanması Gereken 4 Google Analytics Raporu

Google Analytics’in sizlere sunduğu verileri kullanabileceğiniz sınırsız yol var. Ancak, içerik pazarlama amacıyla kullanabileceğiniz, sizin için en yararlı dört adet rapor sayabiliriz. Bunlar trafik, gezinme özeti, organik arama trafiği ve dönüşümlerdir. Bu verilerin ne olduğunu ve nasıl izleneceğini anladıktan sonra, sitenizin daha yoğun ziyaret edilmesi konusunda önemli bir avantaj elde edeceksiniz. Bu raporların neden önemli… Read More »