MÜŞTERİ DESTEK: 0 232 202 21 39

Blog Örnek İçerik

GERİ DÖN

5 Adımda Instagram Fenomeni Olun

Sosyal medyayı kullanan çoğu kişi daha fazla takipçiye sahip olmak ister. Size anlatacağımız adımlar ile takipçi sayınızı artırarak fenomen olma yolunda ciddi bir adım atmış olacaksınız. Hadi başlayalım ;

1. Doğru Hashtag Kullanımı

Çoğumuz fotoğraflarında hastag kullanmayı tercih etmiyor çünkü hashtag‘in (#) ne işe yaradığını bilmiyor. Hastag’in genel amacı o konu altındaki tüm fotoğrafları bir araya getirmektir. Normalde Instagram’da bir postun altına en fazla otuz tane hashtag konulabilir bunu unutmayın. Attığınız post örneğin klasiklerden birisi olan kahve ve kitap ise buna uygun hashtaglar kullanabilirsiniz. Böylece takipçi sayınız %10 - %15 civarı artabilir.

2. Her Gün İdeal Bir Zamanda Fotoğraf Atın

Tabii ki fotoğraf atmadan takipçi kasmayı düşünmeyin(Bot basacaksan ben onu bilemem). Günlük 2 - 3 fotoğraf atarsanız ideal etkileşimi yakalamış olursunuz. Şimdi gelelim en önemli soruya. Peki fotoğraflar ne zaman atılacak? Elbette bunun için sabah saatleri, öğle molaları ya da akşam trafiği en uygun saatler arasındadır. Çünkü insanların yaklaşık %70'i en sık bu vakitlerde sosyal platformlarda aktif oluyor. Bu zamanlara uymak takipçi sayınızı %20 oranında artırır.

3. Fotoğrafları Instagram’dan Kopyalamayın

Instagram fotoğrafları kare yapmaya ayarladığı için fotoğraf sıkışıp kötü olacaktır. Bunun için kendi kameranız ya da Instabox, Instasize vb. uygulamalardan çekip camera+, Instaplus, Picsart vb. uygulamalarla efekt ekleyerek daha fazla beğeni ve takipçi kasabilirsiniz.

4. Sürekli Kahve, Sürekli Kitap Olmaz

Aslında bu durum klasik hikayeyi anımsatır. Her gün aynı yemeği yerseniz bıkarsınız. Her gün aynı paylaşımları yaparsanız da takipçilerinizi bıktırırsınız. Bu da takipçi kaybetmenize yol açar. Ancak bir tarz yakalayıp, üslubunuzdan vazgeçmeden farklı fotoğraflar paylaşırsanız kalıcı bir takipçi kitlesine ulaşırsınız. Zaten her gün selfie çekip paylaşmak sizin için de çok sıkıcı olacaktır.

5. Kendin Olmayı Unutma!

Kabul edelim ki takipçimiz arttığında karakterimizi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Takipçilerimizi kaybetmemek adına belli zorundalıklarla yaşarken buluyoruz kendimizi. Ancak unutmamalıyız ki sürekli çok güzel görünmek, çok havalı ve cool olmak zorunda değiliz. İnsanlar her zaman doğal olanı daha çok benimser, unutmayın.Uzman Yazarlarımıza " Blog İçeriği " Sipariş etmek için tıklayın